Kontakt 2019-06-25T13:55:57+02:00

Vill du kontakta oss?

Linköping City

Axel Konradsson

Ekonomikonsult Linköping City

073-942 48 43
axel.konradsson@ucsone.se

Eric Esbjörnsson

Ekonomikonsult Linköping City

0702-83 29 10
eric.esbjornsson@ucsone.se

Erica Germundsson

Ekonomikonsult Linköping City

0709-65 31 34
erica.germundsson@ucsone.se

Fredrik Jonasson

Ekonomikonsult Linköping City

0703-44 66 30
fredrik.jonasson@ucsone.se

Jaquelinn Gustafsson

Ekonomikonsult Linköping City

0701-46 63 48
jaquelinn.gustafsson@ucsone.se

Magnus Lindell

Ekonomikonsult Linköping City

0709-30 10 79
magnus.lindell@ucsone.se

Marie Edvinzon

Ekonomikonsult Linköping City

0709-26 52 06
marie.edvinzon@ucsone.se

Petra Larsson

Ekonomikonsult Linköping City

0768- 52 91 03
petra.larsson@ucsone.se

Sabina Berger

Ekonomikonsult Linköping City

070-147 18 91
sabina.berger@ucsone.se

Sandra Mattsson

Ekonomikonsult Linköping City

0709-30 10 82
sandra.mattsson@ucsone.se

Sofia Norin

Ekonomikonsult Linköping City

0708-52 52 51
sofia.norin@ucsone.se

Tove Eriksson

Ekonomikonsult Linköping City

0709-13 63 16
tove.eriksson@ucsone.se

Linköping Mjärdevi

Christian Vegfors

Kontorsansvarig Linköping Mjärdevi

013-36 92 05
0708 -12 32 92
christian.vegfors@ucsone.se
Ekonom med erfarenhet och kompetens från bankvärlden. Säljare av affärssystem med mycket praktisk erfarenhet då Christian jobbar dagligen i programmen som redovisningskonsult. Christian är vår fotograf! Han underhåller oss på personalfesterna med sitt piano och gitarrspelande.

Anna Zeilon

Ekonomikonsult Linköping Mjärdevi

013-46 55 010
0733 -87 32 67
anna.zeilon@ucsone.se
Erfaren ekonom som arbetar med löpande redovisning, löner, bokslut, årsredovisningar och deklarationer. Anna är även en duktig Visma konsult och vår expert på Visma eEkonomi. På fritiden kopplar Anna av genom att umgås med sin familj och vänner, gärna över en bit god mat.

Andreea Johansson Manea

Ekonomikonsult Linköping Mjärdevi

013-35 70 684
0763-14 59 58
andreea.johansson@ucsone.se
Andreea är UCS egna konsult som hjälper våra kunder och interna bolag med bland annat fakturahantering, löpande bokföring och leverantörsreskontra. Andreea ansvarar för receptionen och hjälper besökare med allmän information och vägledning. Hon är vår lilla nätta rumänsktalande tjej som har klappat kobror i Indien.

Annie Ulvbane

Ekonomikonsult Linköping Mjärdevi

013-46 51 646
0702 - 92 05 12
annie.ulvbane@ucsone.se
Annie är vår ekonomiassistent som hjälper våra redovisningskonsulter med löpande bokföring, löner, avstämningar men även behjälplig med bokslut och årsredovisningar. Annie är prestigelös och gillar att hugga i och hjälpa till. På fritiden spenderar Annie tid i stallet och på agilitytävlingar med sin hund Daisy.

Beatrice Adolfsson

Ekonomikonsult Linköping Mjärdevi

013-36 92 28
0708 -12 37 63
beatrice.adolfsson@ucsone.se
Beatrice hjälper våra kunder med löpande bokföring, löner, årsredovisningar och att förstå och analysera ekonomiska sammanhang. Hon har en stark känsla för kundrelationer och siffror. Beatrice älskar att baka och har i år åkt KortVasan och slagit sitt personbästa med 12 min!

Emily Backström

Ekonomikonsult Linköping Mjärdevi

013-46 55 017
0735-43 44 03
emily.backstrom@ucsone.se

Eva Björk

Ekonomikonsult Linköping Mjärdevi

013-465 50 18
0768 -54 72 49
eva.bjork@ucsone.se
Eva är en erfaren redovisningsekonom som är bra på att gräva och hitta lösningar på kunders kreativa frågeställningar. Hon hjälper våra kunder med löpande bokföring, bokslut, löner, årsredovisningar och deklarationer. På fritiden är det som tränare på/vid fotbollsplanen vi hittar Eva.

Jenny Lindegren

Ekonomikonsult Linköping Mjärdevi/Norrköping

0766 - 08 33 78
jenny.lindegren@ucsone.se

Lina Thuresson

Ekonomikonsult Linköping Mjärdevi

013 - 32 70 680
0735 -25 73 97
lina.thuresson@ucsone.se
Lina är vår andra expert på kontoret inom visma eEkonomi. Där erbjuder hon utbildningar för enskilda personer samt lite större grupper. Lina hjälper även våra kunder med löpande bokföring, bokslut, årsredovisningar och deklarationer av dess olika slag, hon har även kompetens inom projektadministration. Lina är en glad och ordningsam tjej som på sin fritid gärna umgås med familj och vänner samt ägnar mycket tid till träning.

Maria Haddad

Ekonomiassistent Linköping Mjärdevi

0735 - 01 97 72
maria.haddad@ucsone.se

Rickard Nibell

Ekonomikonsult Linköping Mjärdevi

013-36 92 29
0733 -12 35 58
rickard.nibell@ucsone.se
Rickard är en analytisk ekonom som har en bred erfarenhet av många olika branscher. Rickard arbetar med löpande redovisning, löner, bokslut och deklarationer. På fritiden håller sig Rickard runt någon av Linköpings fotbollsplaner eller leder aktiesparklubben.

Zingo

Trivselansvarig Mjärdevi

Linköping Mjärdevi, Lön

Ida Liljebladh

Lönekonsult Linköping

0766 - 08 33 81
ida.liljebladh@ucsone.se
Ida är i grunden redovisningsekonom, som senare skolat om sig till lönespecialist och testar nu nya vingar! Hon gillar struktur och ordning och anser att Excel är hennes bästa kollega på jobbet. Ida är en hejare på kreativa hemmaprojekt och att gå på loppis och hitta fynd som kan göras om hemma med färg eller tyg är något som ligger henne varmt om hjärtat! Utöver det tycker Ida om att laga mat, njuta av ett glas vin eller ta en löptur och spenderar helst sin fritid med vänner och familj.

Lina Hoff

Lönekonsult Linköping

013-46 51 645
0709 - 95 46 95
lina.hoff@ucsone.se
Rätt lön vid rätt tidpunkt till sina anställda! Lina arbetar som lönekonsult hos oss vilket innebär att hon tar helhetsansvar för hela löneprocessen för ett antal kunder. På fritiden bakar Lina tårta och försöker låta bli att smaka på den fantastiska smeten. Lina bor tillsammans med sin man som hon hävdar är cykelfreak. Någon som vågar ta en utmaning?

Malin Fritz

Lönekonsult Linköping

073 - 388 09 76
malin.fritz@ucsone.se

Sofia Magnusson

Lönekonsult Linköping

013-46 55 017
0768 - 54 72 47
sofia.magnusson@ucsone.se
Sofia är mest ute hos kund och hjälper till med lönefrågor & förarbete inför lönekörningar. Hon arbetar flitigt veckor innan lön för att få in underlag och manuellt lägga in uppgifter i lönesystemet. Sofia spenderar helst sin fritid på simning och istället för löneunderlag tacklade hon i sina yngre år utmaningar på bandyplan.

Norrköping

Lena Lindqvist

Kontorsansvarig Norrköping

073- 644 40 02
lena.lindqvist@ucsone.se

Åsa Andersson

Affärsutvecklare Norrköping

011 - 400 18 30
0766 - 07 81 55
asa.andersson@ucsone.se
Åsa är en säljande redovisningskonsult med många järn i elden. Hon tar hand om dig som kund och tar fram den rätta lösningen till ditt företag. Åsa hjälper kunder med löpande bokföring, löner, bokslut, årsredovisningar och deklarationer. På fritiden snickrar hon på sommarstugan och älskar att vara ute i skärgården.

Birgitta Johansson

Ekonomikonsult Norrköping

0738-18 83 63
birgitta.johansson@ucsone.se

Caroline Borg

Ekonomikonsult Norrköping

0722-25 47 04
caroline.borg@ucsone.se

Eva Westergren

Ekonomikonsult Norrköping

070-427 91 02
eva.westergren@ucsone.se

Frida Bjersander

Ekonomikonsult Norrköping

011 - 400 18 33
076 - 30 40 694
frida.bjersander@ucsone.se

Ida Viktorsson

Ekonomikonsult Norrköping

011 - 400 18 32
073 - 14 28 018
ida.viktorsson@ucsone.se
En tjej som gillar att ha ordning och reda omkring sig. Ida är redovisningskonsulten som läste livsmedelsprogrammet på gymnasiet, men som alltid jobbat inom administration och haft matlagningen som intresse. För några år sedan utbildade hon sig inom redovisning och har hittat det hon brinner att arbeta med. På sin fritid befinner hon sig gärna i sommarstugan i Gryts skärgård och intresset för träning är stort. Framför allt löpning - gärna långt!

Rose-Marie Bidenäs

Ekonomikonsult Norrköping

0709-600 726
rose-marie.bidenas@ucsone.se

Josefine Strömgren

Ekonomikonsult Norrköping

0709-20 48 08
josefine.stromgren@ucsone.se

Karin Nordén Reinvart

Ekonomikonsult Norrköping

0709-20 48 50
karin.norden-reinvart@ucsone.se

Marianne Lagerbäck

Ekonomikonsult Norrköping

marianne.lagerback@ucsone.se

Monica Sandberg

Ekonomikonsult Norrköping

0707-78 06 11
monica.sandberg@ucsone.se

Sami Homsi

Ekonomikonsult Norrköping

070-910 14 29
sami.homsi@ucsone.se

Sara Knutsson

Ekonomikonsult Norrköping

0721-84 94 78
sara.knutsson@ucsone.se

Sofia Feucht

Ekonomikonsult Norrköping

070-698 66 20
sofia.feucht@ucsone.se

Thomas Söderdahl

Ekonomikonsult Norrköping

0709-14 71 70
thomas.soderdahl@ucsone.se

Tobias Niva

Ekonomikonsult Norrköping

0733-72 27 07
tobias.niva@ucsone.se

Ulrika Stendahl

Ekonomikonsult Norrköping

0733-10 73 85
ulrika.stendahl@ucsone.se

Ylva Calmerås

Ekonomikonsult

070-659 42 17
ylva.calmeras@ucsone.se

Åsa Schulin

Ekonomikonsult Norrköping

0707-74 67 91
asa.schulin@ucsone.se

Wilma

Trivselansvarig Norrköping

Västerås

Rickard Jerndahl

Affärsutvecklare / tf Kontorsansvarig Västerås

0705 - 17 72 00
rickard.jerndahl@ucsone.se

Gabriella Barhanko

Kontorsansvarig Västerås - föräldraledig

021-44 01 060
0708 -12 31 55
gabriella.barhanko@ucsone.se
Ekonomikonsult med bred kompetens inom redovisningsområdet. Utöver ekonomiarbetet arbetar hon med att hjälpa företag med affärsutveckling och företagsrådgivning. Hon gör även årsredovisningar och inkomstdeklarationer. Gabriella är även vår bröllopsexpert då hon snittar ett bröllop i veckan och innehar den största klänningsgarderoben i Västerås.

Frida Daun

Ekonomikonsult Västerås

021-444 0200
073 - 530 86 41
frida.daun@ucsone.se

Anna Magnusson

Lönekonsult Västerås

073 - 509 63 58
anna.magnusson@ucsone.se

Margaretha Sparrfeldt

Ekonomikonsult Västerås

margaretha.sparrfeldt@ucsone.se

Toni Sattouf

Ekonomikonsult Västerås

021-440 10 61
070 - 994 82 35
toni.sattouf@ucsone.se
Toni pratar arabiska och svenska och hjälper våra kunder med löpande bokföring, avstämningar, årsredovisningar och bokslut.

UCS One Economy AB

Vismakonsult med lång erfarenhet inom ekonomi. Jobbar mycket med utbildningar i Visma och skapar rapporter och konfigureringar av programmen. Arbetar även som rådgivare, ekonomi- och verksamhetskonsult åt många företag. Maria är vårt fotbollsproffs från Norrköping. Hon har fiskat pirayor och letat anakondor i Bolivia.

Marika Hanqvist

Marknadsansvarig

marika.hanqvist@ucsone.se
Marika ansvarar för Ekonomiservice yttre. Färg och form i tryckt och digitalt material är hennes främsta ansvarsområden.

Våra kontor

Linköping City

Snickaregatan 22
582 26 Linköping
013-24 41 50
info@ucsone.se

Linköping Mjärdevi

Teknikringen 4 A
583 30 Linköping
013-36 92 00
info@ucsone.se

Norrköping

Södra Promenaden 115
602 34 Norrköping
011-21 14 30
info@ucsone.se

Västerås

Torggatan 4
722 15 Västerås
0705-17 72 00
info@ucsone.se